Macedonia cz.1

Tu nasze pierwsze kroki poszły w kierunku miasteczka Ochrid położonego nad pięknym jeziorem. Spędziliśmy tu łącznie 2 noce w zakonie oddalonym o parę kilometrów od tego miasta ale za to z pięknym widokiem z góry.

Jako, że klasztor był położony na górze to zaczęliśmy łapać stopa aby ułatwić sobie dostanie się tam. Jakież było nasze zdziwienie, gdy kierowca który po chwili się zatrzymał po usłyszeniu, że jesteśmy z Polski zaczął płynnie rozmawiać w naszym języku. Zawiózł nas pod sam klasztor, a dodatkowo wytargował dla nas cenę o jedną trzecią a na koniec zaprosił na koncert folklorystyczny jego zespołu.  jeziorem. Spędziliśmy tu łącznie 2 noce w zakonie oddalonym o parę kilometrów od tego miasta ale za to z pięknym widokiem z góry.

Następnego dnia cały dzień spędziliśmy na zwiedzaniu miasteczka oraz kilkukrotnych kąpielach w jeziorze. Wieczorem wróciliśmy do klasztoru, z którego nasz nowy znajomy, miał nas odebrać na koncert. Jednak jemu coś wypadło i utknął w Skopji ale wysłał po nas swojego kolegę.

Wieczór spędziliśmy w Studze, przez parę godzin spacerując i wracając do hotelu na koncert naprzemiennie. Do zakonu wróciliśmy po 12 i następnego dnia postanowiliśmy zbierać się w dalszą podróż do stolicy.

Jednakże i tym razem nasze plany zostały pozytywnie pokrzyżowane przez kierowcę, który zabrał nas z Ohrid ale zamiast bezpośrednio jechać do Skopii – polecił odwiedzenie parku narodowego Mavrowo. Gdy dojechaliśmy na miejsce zapytał czy chcemy tu zostać czy wrócić z nim na główną trasę prowadzącą do pierwotnego celu. Po sekundzie namysłu postanowiliśmy zostać i ani przez chwilę nie żałowaliśmy tej decyzji…. cdn 🙂

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Macedonia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s